AKTUÁLNÍ KATALOG    /    Overnights SLEEPING BAGS    /    SPACÁK QUILT 300
Náhled obrázku artikluuNáhled obrázku artikluu
Náhled obrázku artikluuNáhled obrázku artikluu

SPACÁK QUILT 300

QUILT 300 je univerzální péřový dekový spacák přísně obdélníkového tvaru, zaměřený na letní spaní venku i pod střechou stanu, chaty, auta či kajuty.
Jediná velikost a univerzalní orientace zipu umožňuje snadno používat spacák jako deku či spojovat dva spacáky dohromady. Součástí spacáku jsou šle, kterými je možné upevnit spacák na ramena a ponechat tak tělo v teple i v sedě. Použítím výhradně recyklovaných materiálů se Quilt 300 řadí mezi enviromentálně přátelské výrobky.
  • Dlouhý YKK zip do "L" se dvěma protisměrnými jezdci umožňuje vytvořit velkou přikrývku 220 x 160 cm pro pohodlné kempování
  • Možnost sepnout dva spací pytle QUIL dohromady
  • Komorová konstrukce H
  • Dostatečná délka umožňující vytvoření podhlavníku
  • Lišta pod zipem pro zabránění tepelných ztrát a pro omezení zasekávání zipu
  • Dvojitě stahovací "kompresní" obal
Vnější materiál: Recyklovaný Loft Nylon
Vnitřní materiál: Recyklovaný Loft Nylon
Kompresní obal: S (18 x 26 cm)
Objem po sbalení: 6,5 l
Teplotní rozsah: COM 8°C / LIM 3°C / EXT -10°C
Rozměr Náplň Hmotnost* Barva
220 x 80 cm 300 g recyklované husí peří 75/25, 500 cuin 790 g calla green/black
* Celková hmotnost bez kompresního obalu

RECYKLOVANÝ Loft Nylon DWR+
Nylon je pro outdoorové vybavení nejdůležitějším a prozatím nenahraditelným materiálem. Spojuje v sobě takřka neomezenou životnost s vysokou pevností a nepostradatelnou lehkostí. To vše je však vykoupeno závislostí jeho výroby na ropě jako základní surovině a také faktem, že nylon není v žádném případě biologicky rozložitelný. Jedinou možností, jak našim výrobkům přednosti nylonu zajistit a přitom výše uvedená negativa jeho produkce omezit, je jeho recyklace – technologie, která ještě nedávno nebyla k dispozici. Tato technologie sdružuje v jednom procesu zpracování post-spotřebitelského nylonového odpadu (vyřazené a v moři odlovené rybářské sítě, staré koberce a jiné použité textilní výrobky) a nylonového odpadu postindustriálního, který vzniká při zpracování panenského nylonu z ropy. Výsledkem je nylonový materiál, jehož parametry je možné srovnávat s nylonem používaným doposud.


RECYKLOVANÉ peří
Recyklace péřových náplní spočívá v jejich opětovném využití. Peří z použitého péřového vybavení se prostřednictvím výkupu dostává zpět ke zpracovateli, kde se pere, ošetřuje a třídí na jednotlivé komponenty, ze kterých se následně skládá zpět péřová náplň potřebných parametrů.

ZPĚT NAHORUkeyboard_arrow_up