PŘEČTĚTE SI

praktické info

JAKÝ JE PŮVOD ZBOŽÍ WARMEPACE?

Vybavení  Warmpeace se od roku 2001 let nevyrábí výhradně v Čechách.
V devadesátých letech jsme nabídkám na zpracování části naší kolekce, ve specializovaných továrnách v Asii, Východní Evropě či Africe dlouho odolávali s odkazem na to, že „naše výrobky jsou naše vlastní „kůže na trhu“ a my za ně můžeme osobně ručit a jsme na to celkem hrdí“. Na počátku nového tisíciletí se však náš pohled na věc změnil. Čelili jsme totiž při jejich výrobě následujícím problémům:

1) Nedokázali jsme vlastními silami vyhovět poptávce po našem zboží, byť jsme měli neuvěřitelných 80 pracovníků.

2) Zboží na zimu jsme začínali vyrábět v březnu, abychom byli na počátku zimní sezony připraveni je odeslat obchodníkům. To znamená, že jsme celé jaro a léto jen plnili sklady a investovali do zásob, mezd a režií a to bylo třeba „přežít“ do vrcholu zimy, kdy se začaly pomalu vracet peníze za zimní zboží z obchodů. Čím vyšší a paradoxně tedy „výhodnější „ objednávky na zimu dorazily, tím hůře nám bylo a přesvědčit banku o úvěru byl nadlidský výkon . „Jo kdybyste jen nakupovali a prodávali, to by úvěr nebyl problém, ale výroba, to se nedá kontrolovat, je tam moc složitých vstupů a obrátka dlouhá…tak se nezlobte, zkuste to jinde...“ Kolikrát jen jsem slyšel takovou odpověď? A před každou žádostí bylo třeba zrušit účet ve staré bance otevřít si jej v nové, aby se se mnou vůbec někdo začal bavit.

3) Naše speciální a technické zboží, vyžadovalo pořízení strojů a technologií, které pro náš vývoj byly nezbytné, ale v našem měřítku se „neuživily“. Tj. náklady na nový stroj pořízený kvůli jedné, byť velmi důležité položce v katalogu, se nedaly rozpočítat do dostatečného objemu výrobků. Na druhou stranu nepořídit si takový stroj znamenalo zaostávat a v konečném důsledku ztratit zájem zákazníků.

Subdodavatel, který se vyloženě specializuje na výrobu určitého druhu zboží, si může dovolit nejmodernější technologie, které užije celoročně a ve třech směnách pro všechny firmy, které u něho šijí. Má kapacitu, která zvládne výrobu místo za deset měsíců za jeden či dva a i když u něho výroba probíhá pod naším dozorem a vedením.

Samozřejmě jsme se báli např. neuhlídané kvality, nedostatečných zkušeností a komunikačních problémů a trvalo nám dlouho, než jsme se odhodlali nějakého subdodavatele vyzkoušet. Nejprve opatrně a doma v Čechách a později ve Vietnamu, který nás „vyučil“, jak taková práce probíhá.

V roce 2003 jsme projeli v Číně 30 továren a snažili se vybrat tu nejvhodnější pro převedení nejen malé, ale podstatné části naší výroby mimo naši továrnu. To se zjara 2004 podařilo a „doma“ zůstala jen výroba z materiálů citlivých na zpracování, které jsme si netroufali dát z ruky.

V Čínské výrobě jsme pak trávili dlouhé týdny. Celá produkce probíhala pod naším vedením a nakonec jsme si tam pronajali byt a dva roky pendlovali mezi domácí a čínskou výrobou. Povedlo se nám však nastavit vysoký standart kvality, podobný tomu z naší vlastní továrny.

Dnes kromě zkušených provozů v Číně, používáme k výrobě našeho zboží specialisty v Čechách, v Německu a v Polsku.

Během uplynulých let jsme také používali provozy ve Vietnamu, na Sri Lance, v Litvě a v Maďarsku. Na našem zboží se tedy můžete setkat také s označeními původu ze všech těchto uvedených zemí.

V poslední době jsme u některých výrobků, zejména péřových, zavedli i kombinovaný původ, kdy v Asii šijeme nenaplněné polotovary, které se potom v německém provozu kontrolují, plní evropským peřím a dokončují.

Ať již je označení původu našeho zboží jakékoli, musí vždy splňovat námi nastavené a přísně dodržované standarty. Naše zboží vzniká v ověřeném systému, který rozděluje práci tak, aby byla odvedena co nejlépe a nejefektivněji. Je to standartní proces, kterého jsme se na počátku obávali, a který si dnes velice pochvalujeme. 

Copyright © 2015
Pavel Habětín s.r.o. / Plchovice 13 / 565 01 Choceň / CzechRepublic / Tel. +420 602 490 054
velkoobchod@warmpeace.cz