PŘEČTĚTE SI   /    Dobré vědět   /    Praktický test spacáků ve Finsku

Praktický test spacáků ve Finsku

V lednu a únoru 2019 proběhl ve finském Laponsku první z rozsáhlých praktických testů spacáků  WARMPEACE. Šlo i zimní spací pytle Solitaire 1000 a Viking 1200.

Koncepce těchto testů je doplňkem dnes již konvenčních laboratorních testů podle normy EN 13537, jejichž vypovídací hodnota pro uživatele je nedostatečná a

zaměřená výhradně na měření izolačního výkonu spacáku v ideálně suchém stavu bez přítomnosti živého spáče uvnitř.

Široký praktický test se snaží o objektivní posouzení dalších důležitých parametrů jako je management vlhkosti, sbalitelnost a kompresivita, rychlost obnovy loftu po sbalení, atd.

Test provádí se stejným typem spacáku pět testerů různých tělesných parametrů a probíhá v desetidenním cyklu soustavného používaní v podmínkách, pro které je spacák primárně určen.  Testeři sdílí a zapisují své pocity, názory a poznatky, což je doplněno o záznamy infrakamery, která dokumentuje  tepelné úniky u každého testovaného kusu po celou dobu testu. Výsledky všech testů konstatují míru zkoumaných vlastností a nesměřují k žádnému hodnocení. To už je věcí výběru optimálního spacáku pro individuální potřeby a záměry každého z nás.

 

 

ZPĚT NAHORU keyboard_arrow_up