Jaký je původ zboží WARMPEACE?

Vybavení Warmpeace se od roku 2001 let nevyrábí výhradně v Čechách.
Dlouho jsme odolávali nabídkám specializovaných továren v Asii, Východní Evropě či Africe s odkazem na to, že „naše výrobky jsou naše vlastní „kůže na trhu“ a my za ně můžeme osobně ručit a jsme na to hrdí“. Na počátku nového tisíciletí se však náš pohled na věc změnil. Čelili jsme totiž při jejich výrobě následujícím problémům:

1) Nedokázali jsme vlastními silami vyhovět poptávce po našem zboží, byť jsme měli neuvěřitelných 80 pracovníků.

2) Zboží na zimu jsme začínali vyrábět v březnu, abychom byli na počátku zimní sezony připraveni je odeslat obchodníkům. To znamená, že jsme celé jaro a léto jen plnili sklady a investovali do zásob, režií a bylo třeba „přežít“ do vrcholu zimy. Až tehdy se začaly pomalu vracet investované peníze za zimní zboží z obchodů. Čím vyšší a paradoxně tedy „výhodnější“ objednávky na zimu dorazily, tím hůře nám bylo a přesvědčit banku o úvěru byl nadlidský výkon.

Jo, kdybyste jen nakupovali a prodávali, to by úvěr nebyl problém, ale výroba, to se nedá kontrolovat, je tam moc složitých vstupů a obrátka dlouhá…tak se nezlobte, zkuste to jinde...

Kolikrát jen jsem slyšel takovou odpověď banky? A před každou žádostí bylo třeba zrušit účet ve staré bance, otevřít si jej v nové, aby se se mnou vůbec někdo začal bavit.

3) Naše speciální a technické zboží, vyžadovalo pořízení strojů a technologií, které pro náš vývoj byly nezbytné, ale v našem měřítku se „neuživily“. Tj. náklady na nový stroj pořízený kvůli jedné, byť velmi důležité položce v naší nabídce, se nedaly rozpočítat do dostatečného objemu výrobků. Na druhou stranu nepořídit si takový stroj znamenalo zaostávat a v konečném důsledku ztratit zájem zákazníků.

Proto jsme se rozhodli jít touto cestou a vyrábět v zahraničních provozech. Dnes však kromě zkušených provozů v Číně, používáme k výrobě našeho zboží specialisty v Čechách, v Německu a v Polsku. Během uplynulých let jsme také používali provozy ve Vietnamu, na Sri Lance, v Litvě a v Maďarsku. Na našem zboží se tedy můžete setkat také s označeními původu ze všech těchto uvedených zemí.

V poslední době jsme u některých výrobků, zejména péřových, zavedli i kombinovaný původ, kdy v Asii šijeme nenaplněné polotovary, které se potom v německém provozu kontrolují, plní evropským peřím a dokončují.

Ať již je označení původu našeho zboží jakékoli, musí vždy splňovat námi nastavený a přísně dodržovaný standard. Naše zboží vzniká v ověřeném systému, který rozděluje práci tak, aby byla odvedena co nejlépe a nejefektivněji. Je to standartní proces, kterého jsme se na počátku obávali, a který si dnes velice pochvalujeme.

ZPĚT NAHORU keyboard_arrow_up